Międzynarodowy festiwal Boogie Brain organizowany jest od trzech lat. Prezentuje muzykę wywodzącą się z aglomeracji miejskich (m.in. hip hop, techno, house). Impreza kierowana jest, jak mówią organizatorzy, do wszystkich, którzy chcą odetchnąć od muzyki prezentowanej w popularnych mediach. Gromadzi wykonawców muzyki najwyższej jakości, docenianych przez media branżowe, rzadko jednak goszczących w popularnych stacjach radiowych i telewizyjnych.

Reklama

Boogie Brain znalazł się w czołówce najważniejszych, dziesięciu europejskich wydarzeń w kategorii "Best Small European Festival" startując w tym konkursie po raz pierwszy. W pierwszym etapie pokonał ponad sześćdziesiąt innych europejskich festiwali.Do 8 grudnia trwa głosowanie w Internecie na stronie festiwalu a 12 stycznia przyszłego roku w holenderskim Groningen zostanie ogłoszona lista zwycięzców we wszystkich kategoriach. W zeszłym roku statuetkę "European Festival Awards" w kategorii "Best Major Festival" zdobył gdyński Open'er.

W przeciągu swoich trzech lat istnienia, dzięki festiwalowi Boogie Brain można było usłyszeć i zobaczyć na żywo w Szczecinie światowej sławy muzyczne gwiazdy jak: Roy Ayers, Ms Dynamite, Robert Owens, Mark De Clive-Love, LTJ Bukem, 4 Hero, Jazzanova, Scratch Perverts, Jahcoozi, Henrik Schwarz, MJ Cole.