Najnowsze wydawnictwo zespołu zawiera zarejestrowany występ KULT „bez prądu”, który miał miejsce 22 września 2010 w warszawskim OCH-Teatrze. Po raz pierwszy w historii, występ był rejestrowany w jakości high definition i w grudniu został wydany jako CD, CD/DVD, DVD, blue-ray oraz vinylu.

Reklama

Już pierwszego dnia oficjalnej premiery wydawnictwo MTV Unplugged Kult uzyskało status Platynowej Płyty na nośnikach DVD oraz CD.

Podczas trwającego ponad 2 godziny występu, zespół zagrał łącznie 26 utworów – 22 „podstawowe” oraz 4 bonusowe. Wśród nich znalazły się takie hity, jak „Czarne słońca”, „Gdy nie ma dzieci”, „Komu bije dzwon”, ale też inne, cenione przez zespół i fanów piosenki. Kult zdecydował się przedstawić również własną wersję „Zegarmistrza światła” Tadeusza Woźniaka.

Nie zabrakło również gości specjalnych. W utworze „Nie dorosłem do swych lat” pojawił się Dr Yry, który współpracował z Kazikiem Staszewskim przy projekcie El Doopa. W „Bliskich spotkaniach” zespołowi towarzyszył Tomasz Kłaptocz (Buldog), a w „Gdy nie ma dzieci” – Zacier.

Więcej informacji na SPRECORDS.COM.PL; SPRADIO.COM.PL