Hurts to jedna z najgorętszych nazw ostatnich miesięcy. Grupę tworzą wokalista Theo Hutchcraft oraz obsługujący syntezatory Adam Anderson. Anglicy zadebiutowali we wrześniu 2010 roku albumem "Happiness". Z płyty pochodzą przeboje "Wonderful Life" czy "Better Than Love". Zespół zagra na scenie Tent.

Caribou to tak naprawdę Kanadyjczyk, Dan Snaith, który wcześniej ukrywał się pod pseudonimem Manitoba. Artysta ma doktorat z matematyki, co znajduje odzwierciedlenie w sposobie, w jaki interpretuje i tworzy muzykę elektroniczną, pełną pulsujących rytmów oraz odgłosów z otaczającego świata. Snaith znany jest z bardzo zmiennej stylistyki kolejnych wydawnictw. W Gdyni muzyk zaprezentuje się w pełnym, koncertowym składzie. Artysta wystąpi się na scenie Tent.

Fat Freddy's Drop w pięknym stylu przełamują stereotyp, mówiący o tym, że dobra muzyka reggae może pochodzić jedynie z Jamajki. Siedmioosobowa formacja wywodzi się z jednego z chyba najdalej położonych od Gdyni zakątków Ziemi – Wellington w Nowej Zelandii. Ich debiut "Based On A True Story" z 2005 roku. zdobył m.in. tytuł płyty roku w corocznym głosowaniu Radio 1 Gilles Peterson Worldwide Music Awards. Drugi longplay zespołu, "Dr Boondiga and the Big BW", był najlepiej sprzedającym się albumem 2009 roku w Nowej Zelandii i potwierdził ich pozycję jako skarbu narodowego. Formacja miała wystąpić na Open'erze w 2009 roku, ówczesna trasa jednak została odwołana. Teraz wystąpi na scenie World.

Wcześniej udział potwierdzili Coldplay, D4D i Paristetris.