Sławę przyniósł mu duet Wham! To dzięki niemu Georgios Kyriacos Panayiotou stał się megagwiazdą lat 80. Mimo wielkiej popularności, w 1986 roku George Michael i Andy Ridgeley postanowili się rozstać. Rok później ukazał się solowy krążek przystojniejszego z panów – "Faith", który znalazł 20 milionów nabywców. Sześć pochodzących zeń singli (m.in. "Father Figure", "One More Try", "I Want Your Sex") zawojowało listy przebojów, a George Michael wszedł do histori jako pierwszy biały artysta, który zdobył szczyt na amerykańskiej liście R&B. Do dziś sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie.

George Michael otwarcie mówi o swoim homoseksualizmie i pozwala przyłapywać się paparazzim w intymnych sytuacjach. Skandal goni skandal, ale on potrafi na tym wypłynąć i z powodzeniem promować kolejne krążki. W 2007 roku specjalną trasą koncertową i kilkupłytowym wydawnictwem z największymi szlagierami świętował ćwierćwiecze swojej kariery. Teraz po krótkiej odsiadce w więzieniu, do którego trafił za prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany i spowodowanie wypadku i gdzie szybko zyskał sympatię innych skazanych, muzyk wraca do swych początków.

Zremasterowane "Faith" będzie dostępnw w trzech formatach: 2 CD, 2 CD + DVD i limitowanej edycji kolekcjonerskich boxów.