Wznowienia wzbogacone zostaną o niepublikowane dotąd nagrania demo i alternatywne wersje przebojów Amerykanów. Ponadto wydany zostanie zarejestrowany 1994 roku koncert kapeli z Bostonu oraz kaseta Eddiego Veddera z audycjami przygotowanymi w latach 90. ramach Monkeywrench Radio.

Światło dzienne ujrzy także dokument o grupie, "Pearl Jam Twenty" w reżyserii Camerona Crowe'a. – Ten film to list miłosny Camerona do nas – wyznał basista, Jeff Ament, który miał okazję widzieć fragmenty. – Nie brakuje jednak goryczy. Pokazane są ciężkie chwile, które przeszliśmy, w tym tragiczne Roskilde z 2000 roku. Trudno było to oglądać. Premiera planowana jest na lato.

Zespół nie zamierza jednak spędzić całego roku na nostalgicznych wspomnieniach, lecz także wziąć się za prace nad nowym albumem. – Jesteśmy gotowi zabrać się za nowe piosenki i nie możemy doczekać się tego, co przed nami – dodał artysta.

14 stycznia ukazało się koncertowe wydawnictwo kwintetu, "Live on Ten Legs". Studyjną dyskografię formacji z Seattle zamyka longplay "Backspacer" z września 2009 roku.

megafon.pl