Lekarze muzyka nie potrafią jednoznacznie zidentyfikować przyczyny infekcji. Podejrzewają, że artysta cierpi na rzadkie zakażenie głębszych warstw skóry i tkanki podskórnej, które prawdopodobnie spowodowało ugryzienie pająka. Artysta przebywa obecnie w domu i powraca do zdrowia. Rozpoczął już dalsze zabiegi medyczne, łącznie z przeszczepami skóry. Wszystko wskazuje na to, że w pełni powróci do zdrowia.

Pozostali członkowie kapeli zapowiedzieli, że na czas trasy zaangażują innego gitarzystę, który zastąpi Hannemana na scenie. – Po wydarzeniach z ubiegłego roku nie chcemy zawieść ponownie naszych fanów – dodaje Kerry King, nawiązując do operacji pleców wokalisty, Toma Arayi, po której zespół musiał odwołać koncerty w 2009 i 2010 roku. – Jeff całkowicie podziela tę decyzję, więc trasa odbędzie się zgodnie z planem. Nie wiemy, kiedy będzie mógł wrócić do grania, ale na pewno wróci tak szybko, jak będzie mógł. Nie możemy się doczekać, kiedy dołączy do nas na trasie.

Dyskografię formacji zamyka album "World Painted Blood" z listopada 2009 roku. Przypomnijmy, że 11 kwietnia grupa wraz z Megadeth wystąpi w Arenie Atlas w Łodzi.