Abraham Inc. to niezwykły projekt będący wynikiem bezprecedensowej współpracy trzech wybitnych muzyków: Davida Krakauera, niedoścignionego wirtuoza gry na klarnecie i niekwestionowanego mistrza muzyki klezmerskiej; legendy funku Freda Wesleya, kompozytora, aranżera i puzonisty grup Jamesa Browna i George'a Clintona oraz nieszablonowej postaci młodego pokolenia - muzyka, fotografa, magika i pisarza o pseudonimie Socalled, który swoją wszechstronność potwierdził, pojawiając się na kilkunastu płytach jako pianista, wokalista, aranżer, raper, tekściarz i producent. Panowie wystąpią na scenie World.

Na tej samej scenie pojawi się Youssou N'Dour. Znany piosenkarz, autor tekstów i kompozytor przez lata zyskał międzynarodową sławę. "The New York Times" określił go mianem najwybitniejszego współczesnego piosenkarza oraz światowego ambasadora Afryki Zachodniej. Jego twórczość to połączenie tradycyjnej muzyki Senegalu z eklektycznymi wpływami kubańskiej samby, hip-hopu, jazzu i soulu. Sam muzyk znany jest z angażowania się w promocję senegalskiej muzyki i kultury na świecie, słynie też ze wspierania kampanii społecznych. Nagrywał z Peterem Gabrielem ("Shaking the Tree") czy Neneh Cherry ("7 Seconds"). Współpracował ponadto ze Stingiem, Wyclef Jeanem, Paulem Simonem czy Bruce'em Springsteenem. W zeszłym roku ukazał się jego ostatni album "Dakar-Kingston".

Z kolei na scenie Tent zaprezentuje się formacja Cut Copy. Australijczycy na żywo promować będą wydany właśnie longplay "Zonoscope". Zadebiutowali w 2004 albumem "Bright Like Neon Love". Po sukcesie pierwszej płyty grupa podjęła współpracę z Timem Goldsworthym z legendarnej wytwórni DFA, który wyprodukował drugi longplay formacji, "In Ghost Colours". Album zdobył szczyty australijskich list przebojów, zaszedł wysoko na liście Billboardu i znalazł się w dziesiątce najlepszych albumów roku według magazynu "Pitchfork". Z tego wydawnictwa pochodzą uwielbiane single "Light & Music" oraz "Feel The Love" i 'Hearts On Fire".

W niedzielę na głównej scenie pojawi się natomiast M.I.A. Korzenie artystki tkwią na Sri Lance. Jej ojciec był czynnie zaangażowany w ruch Tamilskich Tygrysów, a pozostawiona przez niego rodzina musiała radzić sobie dzieląc los emigrantów w Londynie. W 2005 roku premierę miał jej debiutancki album "Arular", zdobywając pochlebne opinie. Teksty poruszające niełatwe tematy, takie jak bieda, przynależność narodowa, emigracja, wojny, stosunki społeczne, rewolucja, terroryzm i polityka, wyśpiewywane charakterystycznym wysokim głosem na tle niezwykłej muzyki, łączącej elementy etniczne z hip-hopem, grime'em, dancehallem i electro, zrobiły olbrzymie wrażenie na słuchaczach. W 2007 roku M.I.A powtórzyła sukces niezwykle wyrazistym albumem "Kala", który dorobił się w USA płyty statusu, a na świecie kupiło go półtora miliona osób. W 2008 roku dostała nominację do Oscara za piosenkę z filmu "Slumdog. Milioner z ulicy", a jej występ na gali Grammy - w zaawansowanej ciąży - wywołał sensację. Za najnowszy materiał artystki, album "Maya" z 2010 roku, odpowiadają ponownie Diplo i Switch, ale również Rusko i Blaqstarr.

Wcześniej udział potwierdzili Coldplay, D4D, Paristetris, Caribou, Fat Freddy's Drop, Hurts, Primus i Foals.