Tegoroczna edycja Seven Festival to obok takich zagranicznych gwiazd jak Moonspell, Samael, Pro-Pain, Touchstone i Indica, mocna reprezentacja rodzimych wykonawców.

Reklama

Na festiwalowych scenach wystąpią między innymi Kult, Buldog, Łąki Łan i 1984, ale lista artystów wciąż powiększa się o kolejne nazwy – następnymi ogłoszonymi wykonawcami są Strachy na Lachy, Skowyt i laureat Grand Prix 2010 - Skvorcy Stiepanowa z Rosji.


Strachy na Lachy to istniejący od 2002 roku zespół założony przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza, znanych również z grupy Pidżama Porno. Formacja wydała do tej pory pięć albumów – dwa z nich osiągnęły status złotych płyt, a ostatni „Dodekafonia” pokrył się platyną. Ulubieńcy publiczności z pewnością nie zawiodą i tym razem.
Skowyt to debiutanci z Warszawy. Punk rockowcy mają już na swoim koncie między innymi zwycięstwo na przeglądzie Rock In Minsk.

Skvorcy Stiepanowa to formacja, która podbiła serca uczestników zeszłorocznej edycji Seven Festival. Grupa z Sankt Petersburga zwyciężyła w konkursie Grand Prix, zapewniając zgromadzonym świetną zabawę. Ostatnim razem jedyną polską piosenką jaką zagrali, był kawałek „Jedzie pociąg z daleka” – jak będzie tym razem?


Po szczegóły zapraszamy na oficjalną stronę – www.sevenfestival.pl.

Patronat nad festiwalem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas. Organizatorem Festiwalu jest TP 1 MBA oraz Gmina Węgorzewo.