"Zimowy poranek. Codzienne rutynowe czynności. Prysznic, parzenie kawy, odpalanie kompa… I tu… pospolite ruszenie … W internecie pojawił się kawałek… Telefony, refleksje, emocje… W konsekwencji, kilka osób rozbawionych poczuciem humoru warszawiaków, tak często goszczących w lecie na deptakach Trójmiasta, gromkim głosem zawyła „NIE MOŻEMY TEGO TAK ZOSTAWIĆ”! Nie ma cwaniaka na Warszawiaka?! Zaraz, zaraz. Mamy cwaniaka na warszawiaka" - tak twórcy Projektu Trójząb mówią o skąd wziął się pomysł na nakręcenie odpowiedzi na film z Warszawy.

Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=NAquix4FGSU

Klip wyprodukowany przez Sopocką Wytwórnię Filmową nawiązuje stylistycznie do słynnego Projektu Warszawiak, firmowanego m.in. przez Łukasza Garlickiego. Tym razem jednak, zamiast postaci kojarzących się ze stolicą, widzimy surferów, marynarzy, rybaków, stoczniowców, restauratorów i... mafię. W teledysku pojawia się aktor Mirosław Baka, a także prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Warszawiak pojawia się w utworze jako turysta, który "w Sfinksie na klapku tańczy" i woła do barmana: "Z Warszawy jestem, modżajto mi nalej".

W klipie występują: Konrad Brodowski (Restauracja COCO), Marcin Sternik (Klubogaleria SOHO), Tomasz Jurgielewicz, Marta Sulkowska (Restauracja COCO). "Każdy kto posiada ogromny ładunek patriotyzmu lokalnego, nie chce się czuć jak wnuk kogoś mało ważnego. W historii Polski zapisali się ludzie, którzy budując Warszawę nie obwieszczali, że są Kaszubami. Łączymy się w idei, rosnącej w naszych sercach, że mamy cwaniaka na warszawiaka, a mimo tego spotykamy się na kebabie pod Pałacem Kultury" - piszą na stronie internetowej projektu.

A taki jest Projekt Warszawiak:

http://www.youtube.com/watch?v=Ty-3SDp7cb8

YouTube