Z Ziggym Stardustem za pan brat. Do fanów TVOTR należy sam Dawid Bowie. Dał temu wyraz, gościnnie śpiewając w utworze "Province" na drugiej płycie TVOTR "Return to Cookie Mountain". Ci podziękowali mu, coverując jego kawałek "Heroes" na charytatywnej składance "War Child: Heroes".

Praca na sto etatów. Basiście zespołu Davidowi Sitkowi gra na gitarze nie wystarczy. Od lat jest cenionym producentem, pracował m.in. z Yeah Yeah Yeahs, Liars i Scarlett Johansson. Na początku roku dołączył do legendarnego zespołu Jane’s Addiction. Sitek ma też swój solowy projekt Maximum Balloon.

Pobili Boba Dylana. Czwarty album TVOTR "Dear Science" znalazł się na szczycie zestawień najlepszych płyt w 2008 roku magazynów "The Guardian", "Spin", "Entertainment Weekly" i "Rolling Stone". W tym ostatnim pobił m.in. takie legendy, jak Dylan, Metallica i Beck.

Frontman na wielkim ekranie. Wokalista TVOTR Tunde Adebimpe zagrał w filmie „Rachel wychodzi za mąż” w reżyserii Jonathana Demme’a ("Milczenie owiec", "Filadelfia"). Koledzy z zespołu zazdrościli mu wspólnych scen z Rosemarie DeWitt, Anne Hathaway (nominacja do Oscara) i Debrą Winger.

Więcej niż teledysk. Albo TVOTR nie mogli się zdecydować, albo lubią stać przed kamerą. Do płyty "Nine Types of Light" nagrali bowiem godzinny film – do obejrzenia na YouTubie. Są w niego wmontowane klipy do wszystkich piosenek z płyty przeplatane wywiadami z mieszkańcami Nowego Jorku (rodzinnego miasta TVOTR).