- Pod koniec ubiegłego roku zabraliśmy się do roboty - opowiada wokalista, Janusz Panasewicz. - W grudniu i styczniu nagraliśmy sekcję rytmiczną, a Janek (Borysewicz) z gitarami zaczął w lutym. Tyle tylko, że nie pracowaliśmy jednym ciągiem, jak ludzie, ale z przerwami, które były wymuszone między innymi tym, że Rafał Paczkowski, nasz producent, pracuje też w Kalifornii i nagrywa z Kaczmarkiem muzykę filmową. Korzystaliśmy więc z okazji, kiedy był w Warszawie. Większość tekstów napisał wokalista, dwa dostarczył mu Andrzej Mogielnicki, pierwszy tekściarz i współzałożyciel Lady Pank. Tym razem piosenki traktują o emocjach, o kobietach, o życiu.

- Lepiej pisać o fajnej babce z cyckami, niż o głupim polityku - wyjaśnia Panasewicz. - Od czadowych, balangowych pewniaków w rodzaju singlowego "Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą", przez romantyczne ballady, jak "Świat bez ciebie", po osadzony w charakterystycznym dla najstarszych nagrań zespołu pulsie reggae "Życie jak maraton" - zapowiada wydawca.

Oto tracklista: "Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą" "Utracona miłość" "Świat bez ciebie" "Zwykła prowokacja" "Z dachu" "Swojski chaos" "Miłość to jest wszystko" "Nic do stracenia" "Freedom" "Życie jak maraton".

Poprzednie dzieło Lady Pank to "Strach się bać" z maja 2007 roku.