31-letnia artystka, pochodząca z Gdańska, jest również autorką tekstu i kompozytorką konkursowej piosenki, która zwyciężyła podczas krajowych eliminacji do konkursu Eurowizji, uzyskując 44,47 proc. głosów publiczności.

We wtorkowym półfinale w Duesseldorfie wystąpią wykonawcy z 19 krajów, w tym reprezentantka Litwy, Ewelina Saszenko, która jest Polką z Wileńszczyzny. Wykona liryczną piosenkę po angielsku i francusku pt. "C'est ma vie". Ewelinę Saszenko na konkursie sponsoruje polska firma, gdyż w kraju nie znalazła ona sponsorów.

Drugi półfinał odbędzie się w czwartek 12 maja. W sobotnim finale weźmie udział po dziesięciu najlepszych wykonawców obu półfinałów oraz reprezentanci krajów tzw. wielkiej piątki, czyli Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii, które mają zagwarantowane miejsce w finale.

Konkurs odbędzie się na stadionie ESPRIT Arena w Duesseldorfie. Gospodarzy będzie reprezentować Lena, zwyciężczyni Grand Prix sprzed roku w Oslo. Zamierza ona bronić tytułu z piosenką "Taken By A Stranger".