Miliard w sieci. Jest trzecią osobą na świecie, po Lady Gadze i Justinie Bieberze, która ma na koncie ponad miliard wyświetleń w serwisie YouTube. Tylko numer "Waka Waka" ma 340 milionów odsłon.

Reklama

Prowokuje muzułmanów. W 2007 roku Shakira wystąpiła w stolicy Afganistanu Kabulu. Koncert pokazała prywatna telewizja Tolo TV. Stacja naraziła się tym rządowi, bo wokalistka wystąpiła w wyjątkowo skąpym stroju. Asekuracyjnie na górną część jej ciała nałożono komputerowo przysłonę.

Jak lalka. Mattel – największa na świecie firma produkująca zabawki stworzyła kilka lalek Barbie inspirowanych Shakirą. Do niektórych zestawów dołączany jest mały mikrofonik.

We własnej roli. Shakira zagrała samą siebie w odcinku "The Bahamas Triangle" w czwartej serii serialu "Brzydula Betty" oraz w jednym z odcinków "Czarodziejów z Waverly Place". Jej debiutem w telewizji była rola w kolumbijskiej telenoweli "El Oasis" w 1996 roku.

Kibicuje Barcelonie. "Le presento a mi sol", czyli: "Przedstawiam państwu moje słońce", napisała 29 marca na Twitterze, dołączając do tego zdjęcie obrońcy FC Barcelony Gerarda Pique. Para poznała się na planie klipu "Waka Waka", który był oficjalnym hymnem ubiegłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej.