Uchwałę w sprawie uczynienia Harrisona patronem fragmentu spacerowej alei warszawscy radni maja podjąć w najbliższy czwartek. Aleja biegnie wzdłuż Kanału Piaseczyńskiego, od ul. Myśliwieckiej w kierunku Zamku Ujazdowskiego. Równolegle, po północnej stronie kanału, biegnie Aleja Radiowej Trójki - tę nazwę radni nadali w ubiegłym tygodniu.

Reklama

W uzasadnieniu do uchwały nadającej alei nowego patrona podkreślono, że w pobliskim Parku Ujazdowskim istnieje ulica Johna Lennona - założyciela grupy The Beatles - który zginął z rąk szaleńca w 1980 r.

"Lokalizacja Alei Harrisona nieopodal tego miejsca wydaje sie być bardzo dobrym miejscem dla uhonorowania kolejnego członka jednej z najwybitniejszych grup muzycznych w historii. Wpłynęłoby to niewątpliwie na promocje i budowanie pozytywnego wizerunku miasta stołecznego Warszawy, jako miejsca przyjaznego artystom i potrafiącego uczcić Wielkich Twórców" - podkreślono.

Propozycję pozytywnie zaopiniowały: Zespół Nazewnictwa Miejskiego, podkomisja ds. nazewnictwa ulic komisji kultury i promocji miasta w radzie miasta oraz radni dzielnicy Śródmieście, w której znajduje się Agrykola.

Zmarły w 2001 r. George Harrison był gitarzystą The Beatles, a także kompozytorem, wokalistą, producentem filmowym, aktorem, animatorem pierwszych rockowych koncertów charytatywnych. Tak jak wszyscy Beatlesi, pochodził z Liverpoolu. Urodził się w 1943 r. Pierwszą gitarę otrzymał w prezencie od matki w wieku 13 lat.

Muzyk zmarł w Los Angeles po długiej walce z rakiem. Miał 58 lat.