Utwór zapowiada album Pezet "Radio Pezet", za którego produkcje również odpowiada Polak, a którego premiera planowana jest na jesień tego roku.

Reklama

W powstaniu singla swój udział mieli również Paweł Nazimek z T.Love oraz Łukasz Borowiecki, producent pierwszej płyty zespołu Jamal. Miksem utworu zajął się Mikis Cupas z zespołu Wilki.
– Ten kawałek to komentarz do rzeczywistości, w której funkcjonuję do lat. Patrzę w nim na siebie i hip-hop z dystansem, opisując życie dorosłego faceta, rapera, z przymrużeniem oka. – mówi Pezet.

Pezet jest twórcą kultowych na polskiej scenie hip-hopowej albumów i singli. Na koncie ma trzy płyty nagrane jako zespół Płomień 81 dwie stworzone wspólnie z Mikołajem "Noonem" Bugajakiem, dwa albumy solowe, oraz płytę nagraną wspólnie z bratem – Małolatem.

Jest autorem pozycji klasycznych polskiego rapu ("Seniorita", "Ukryty w mieście krzyk", "Gdyby miało nie być jutra" czy "Noc i dzień"). Za wydany w 2004 roku album "Muzyka poważna", zrealizowany z Noonem, Pezet uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R&B. Kolejną nominację otrzymał za solowy album pt. "Muzyka rozrywkowa” (2007).

Jego ostatnia płyta, nagrana wspólnie z bratem Małolatem, "Dziś w moim mieście" z października 2010 osiągnęła status złotej.