Duet Sinusoidal tworzą Adrianna Styrcz, znana z programu "X-Factor" i Michał Siwak. Muzycy szykują się do wrześniowej premiery swej debiutanckiej płyty. Tymczasem znany, brytyjski muzyk Tricky zaprosił duet do współpracy.

Reklama

Tricky (Adrian Thaws) to Anglik, współzałożyciel grupy Massive Attac, który ma w swoim dorobku także 9 solowych płyt. Adriannę i Michała poznał w czerwcu 2011 na ich koncercie w warszawskim klubie Regeneracja.

"Po koncercie do białego rana rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach, o wspólnych pomysłach" - wspomina Michał Siwak z Sinusoidal.

Występ młodych wrocławian wypadł tak dobrze, że pojawiła się możliwość współpracy między artystami. Na razie muzycy nie chcą zdradzać szczegółów, ale być może jej efekt będzie można usłyszeć już na wiosnę 2012.

Tricky'emu tak spodobał się debiutancki materiał Sinusoidal, że postanowił także aktywnie wspomóc promocję duetu za granicą, m.in. za pośrednictwem swojej wytwórni.

"Kontakt był klarowny i prosty, ze strony Adriana padło dużo mądrych słów, w tym wskazówek dla nas" – opowiada Ada Styrcz.

Tymczesem Sinusoidal przygotowuje się do wydania pierwszej długogrającej płyty – premiera już 20 września 2011.