Nie będzie to pierwszy projek muzyczny Twiggy. W latach 70-tych ta supermodelka wydała kilka singli, w tym piosenkę "Here I Go Again", który okazał się dużym przebojem.

Reklama

Teraz Twiggy powraca do świata muzyki i planuje podbić serca słuchaczy balladami. Będzie to kompilacja coverów słynnych piosenek o miłości, m.in. "Only Love Can Break Your Heart" Neila Younga i "Waterloo Sunset" zespołu The Kinks.

"Od lat nie zajmowałam się już muzyką, więc ludzie mogli o tym zapomnieć. To zrozumiałe, ale nie chciałabym, żeby mówiono, że robię to po raz pierwszy, bo tak nie jest. Wracam do tego, czym zajmowałam się w latach 70-tych" - komentowała Twiggy.

AP

Twiggy, właściwie Lesley Lawson, to ikona lat 60-tych, modelka. Dzięki niej kanonem piękna stała się bardzo szczupła sylwetka, regularne rysy twarzy i charakterystyczny makijaż oczu. Twiggy współpracowała z najlepszymi fotografami świata m.in. Cecilem Beatonem, Richardem Avedonem, Normanem Parkinsonem, Annie Leibovitz i Stevenem Meiselem. Odnosiła również sukcesy aktorskie. W 1972 roku otrzymała dwa Złote Globy za rolę w filmie Kena Russela "Chłopak". Wystąpiła w takich produkcjach, jak: "Blues Brothers", "Club Paradise", "The Little Match Girl". Jako pierwsza użyczyła swojego wizerunku lalce Barbie.