Partner Marizy zbiegł z Angoli, w której prowadził konsorcjum działające w ponad 30 różnych branżach. Śledczy zarzucają mu m.in. nielegalne przetransferowanie kilkudziesięciu milionów dolarów z kont w tym afrykańskim kraju na rachunki w sąsiednim Kongo, a także o zlecenie pobicia portugalskiego adwokata.

Zdaniem portugalskich mediów, problemy z prawem męża Marizy mogą zepsuć wizerunek artystki i zaciążyć nad jej muzyczną przeszłością.

Sama Mariza jest przekonana o niewinności Ferreiry. "Wierzę w portugalski wymiar sprawiedliwości i mam nadzieję, że oczyści on z zarzutów Antonio" – powiedziała piosenkarka.

W czerwcu br. urodziło im się dziecko. Syn Martim jest wcześniakiem.

Urodzona w 1973 r. w Mozambiku Marisa dos Reis Nunes od kilku lat uznawana jest za czołową wokalistkę fado na świecie. O występującej pod pseudonimem Mariza artystce stało się głośno, kiedy w 2003 r. otrzymała nagrodę BBC dla najlepszego europejskiego wokalisty. Rok później podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach piosenkarka zaśpiewała ze Stingiem nieoficjalny hymn imprezy "A Thousand Years". W 2007 r. artystka otrzymała nominację do Latin Grammy w kategorii Best Folk Album.

Mariza cieszy się dużą popularnością w Polsce, gdzie koncertowała już dziewięciokrotnie. W lutym br. podczas swojego tournee wystąpiła przed publicznością w Zabrzu i Gdyni.