Michaela łączyła z Janet bardzo bliska więź. Ona jednak nie weźmie ona udziału w koncercie poświęconym pamięci brata, ponieważ termin widowiska zbiega się z procesem doktora Conrada Murray oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci Jacksona.

Reklama

"Fakt, że koncert ma się odbyć, gdy sądzony będzie Conrad Murray nie pozwala mi na uczestniczenie w uroczystości. To byłoby zbyt trudne" – napisała Janet w wydanym w poniedziałek oświadczeniu.

Od początku koncert "Michael Forever Tribute" wzbudza mieszane uczucia zarówno wśród fanów jak i samej rodziny zmarłego gwiazdora. Organizacji widowiska podjęły się matka Katherine oraz siostra LaToya, jednak od początku przeciwni mu byli bracia Randy i Jermaine. Teraz do grona sceptyków oficjalnie dołączyła najpopularniejsza po Michaelu członkini rodziny Jacksonów – Janet.

W koncercie zaplanowanym na 8.października wystąpią Christina Aguilera, Cee Lo Green, Craig David i Smokey Robinson. Uroczystość odbędzie się w samym środku procesu doktora Conrada Murraya. Jest on oskarżony o podanie Jacksonowi śmiertelnej dawki propofolu, co doprowadziło do śmierci artysty 25.czerwca 2009 roku.