New Order zakończyli działalność w 2007 roku. Stało się to po tym, jak z zespołu doszedł Peter Hook. Grupa ostatni raz występowała w pełnym składzie w 2006 roku. Koncerty z 17. października w Brukseli oraz 18. października w Paryżu będą jedyną szansą na posłuchanie zespołu na żywo.

Reklama

Koncerty zostały zorganizowane w celu zebrania środków na leczenie dla producenta filmowego Michaela Shamberga, który jest poważnie chory.

"Michael był z nami od początku. To on pierwotnie odpowiadał za wytwórnię Factory New York, później był producentem kreatywnym wszystkich naszych wideoklipów. Michael jest bardzo chory i potrzebuje ciągłej opieki lekarskiej. Chcemy mu pomóc" – powiedział Bernard Sumner, gitarzysta i wokalista New Order.

Podczas koncertów Tom Chapman zagra na basie, Stephen Morris na perkusji, Phil Cunningham na gitarze, Gillian Gilbert, który nie występował z New order od dekady, zagra na keyboardzie.

New Order powstał w Manchesterze w 1980 roku. Utworzyli go członkowie Joy Division tuż po samobójczej śmierci wokalisty Iana Curtisa. Zespół dorobił się 8 albumów studyjnych i takich przebojów, jak "Blue Monday", "Crystal", czy "True Faith".