Deborah Harry, którą Lady Gaga nazwała ostatnio "najbardziej legendarną kobietą rocka", stwierdziła, że Blondie to nie tylko muzyczne dinozaury, ale również zespół, który patrzy w przyszłość i nadąża za nowymi trendami.

"Mamy lojalnych fanów, własny styl i chcemy to wszystko zachować. Jednak cieszy nas również poczucie, że nie stoimy w miejscu i nadal się rozwijamy. Zawsze byliśmy żądni nowych doznań i otwarci na przyszłość. Teraz też robimy krok w przód" – powiedziała wokalistka.

Blondie to jedna z kultowych formacji, które powstały w Nowym Jorku w latach 70-tych, gdy rodził się punk rock i new wave. Przełomem w ich karierze okazał się trzeci album studyjny "Parallel Lines" z singlami "Heart of Glass" i "One Way or Another," które wywindowały Blondie na szczyty amerykańskich list przebojów.

"Panic of Girls" to dziewiąty album Blondie, a trzeci od czasu reaktywacji zespołu w 1997 roku. Na krążku znalazło się 11 utworów osadzonych w różnych gatunkach muzycznych – od reggae do latino.

"Czerpaliśmy inspirację ze wszystkiego, co na otacza. Istnieje wiele gatunków muzycznych i postanowiliśmy spróbować wszystkiego. To zawsze było naszym zamierzeniem" – stwierdziła Deborah Harry. Blondie znajduje się obecnie w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Zespół wystąpi m.in. w Bostonie, Chicago i Nowym Jorku.