W duetach z Bennetem, na jego nowej płycie, zaśpiewali Mariah Carey, Natalie Cole, Sheryl Crow, Norah Jones i Lady Gaga. Wspomogły go również gwiazdy country, w tym Faith Hill, Willie Nelson i Carrie Underwood. Podczas nagrań pojawili się także Andrea Bocelli, latynoski twórca Alejandro Sanz, Josh Groban i John Mayer.

Jedną z najbardziej oczekiwanych piosenek na płycie jest duet z Amy Winehouse. Utwór "Body & Soul" jest ostatnim nagraniem studyjnym, zmarłej w lipcu tego roku, popularnej wokalistki.

"Uwielbiam amerykańskie klasyki i jestem szczęśliwy, że mogę je przybliżyć szerszej publiczności" – powiedział Bennet. "To wielka radość móc wykonywać je ponownie z tak znakomitymi twórcami, z którymi mogę przygotować nowe, wspaniałe interpretacje" – dodał.

Tony Bennett wkracza właśnie w siódmą dekadę artystycznej działalności. Na koncie ma ponad 100 płyt i 15 statuetek Grammy. Jego program "Tony Bennett: An American Classic" zdobył siedem wyróżnień Emmy. Bennet działa także charytatywnie. W 2007 roku otrzymał od ONZ nagrodę Humanitarian Award.