Skylar Grey jest producentką, autorką piosenek, ma na swoim koncie nominację do nagrody Grammy. 25-letnia artystka jest współautorką najlepiej sprzedającego się singla 2010 roku "Love The Way You Lie" Eminema i Rihanny. Skylar jest też odpowiedzialna za "Coming Home" Diddy-Dirty Money oraz "I Need a Doctor" Dr Dre. W sumie single, w których powstawaniu miała swój udział rozeszły się na świecie w nakładzie ponad 15 milionów egzemplarzy.

Reklama

W październiku Skylar dołączy do Bruno Marsa na jego europejskiej trasie – zagra podczas 14 z 17 koncertów całego tournee. Koncerty rozpocznie show w Kopenhadze, a Grey będzie otwierała wszystkie występy pomiędzy 3 a 23 października.

Pochodząca z Wisconsin Skylar Grey jest pierwszą artystką, która podpisała kontrakt z wytwórnią brytyjskiego producenta Alexa Da Kid – KIDinaKORNER. Jej singiel "Invisible" jest już hitem radiowym za oceanem. To również najlepiej ściągający się utwór w historii wytwórni Universal – po tym, jak został singlem tygodnia w iTunes pobrano pół miliona nagrań w zaledwie jeden tydzień.

"Invisible" znajdzie się na płycie zatytułowanej "Invinsible", której premiera jest przewidziana na początek przyszłego roku. Album jest kroniką ostatnich kilku lat, podczas których Grey przeszła przemianę pozwalająca jej znaleźć swoje miejsce w świecie.

"Zanim rozpoczęłam pracę nad albumem, czułam, że tracę kontrolę nad moim życiem i nie wiedziałam kim jestem. Potrzebowałam złapać grunt pod nogami, spędziłam więc trochę czasu w samotności, co pozwoliło mi znaleźć moją wewnętrzną siłę. Album opowiada historię, której początkiem jest >>Invisible<<" – wyjaśnia Skylar.

Skylar zdążyła już oczarować publiczność swoim pierwszym, dużym występem na festiwalu Lollapalooza. Pojawiła się również u boku Eminema podczas V Festival w Wielkiej Brytanii. Trasa Bruno Marsa rozpocznie się 3.października w Kopenhadze i zakończy się 23 października w Londynie.