Trzeci solowy album Rowland, to bardzo różnorodna stylistycznie płyta. Powstała ona przy współpracy z czołowymi producentami i kompozytorami, jak Dr. Luke, Stargate, Salaam Remi, Ne-Yo, Rico Love, Jim Jonsin, RedOne, Tricky Stewart, Esther Dean, Rodney Jerkins i David Guetta. "Here I Am" promują single "Motivation", w którym gościnnie pojawia się Lil Wayne oraz "Down For Whatever".

Kelly stała się międzynarodową gwiazdą mając zaledwie 16 lat, kiedy razem z Beyonce i Michelle Williams stworzyła Destiny's Child. Grupa w krótkim czasie stała się jednym z najpopularniejszych żeńskich zespołów, a ich płyty rozeszły się w oszałamiającej ilości 60 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Doświadczenie zdobyte w szeregach Destiny's Child pozwoliło młodej wokalistce przeistoczyć się w prawdziwie wyjątkową artystkę. Wokalistka nie boi się eksperymentować - raz może pojawić się w utworach największych raperów, jak Lil Wayne, czy Nelly, żeby zaraz potem zawładnąć klubowymi parkietami śpiewając w nagraniach czołowych DJ-ów, takich jak Alex Gaudino, czy David Guetta, z którym nagrała swój wielki hit "Commander".

Kelly Rowland obok kariery muzycznej, z powodzeniem próbuje swoich sił w aktorstwie, ostatnio podjęła zupełnie nowe wyzwanie – została jurorką w brytyjskiej edycji "X Factora".