Album będzie wydawnictwem, na którym znajdą się nieznane dotąd utwory oraz nowe aranżacje niektórych największych hitów Michaela Jacksona. Na płycie usłyszeć będzie można m.in. przebój Jackson 5 "ABC" oraz chóralną wersję "They Don't Really Care About Us".

Reklama

"Immortal" będzie ścieżką dźwiękową do najnowszego przedstawienia Cirque du Soleil opowiadającego o życiu i twórczości Jacksona - "The Immortal World Tour", którego światowa premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Jackson zmarł w czerwcu 2009 pozostawiając po sobie ogromną muzyczną spuściznę, którą Kevin Antunes, odpowiedzialny za powstawanie płyty "Immortal", ma nadzieję przekazać fanom poprzez ten album.

"Spuścizna Michaela, największego artysty naszych czasów jest bardzo inspirująca. Album 'Immortal' powstawał w atmosferze miłości i szacunku dla Michaela, jego rodziny i milionów jego fanów" – deklaruje producent.

"Immortal", to drugi po płycie "Michael" pośmiertnie wydany album króla popu. Na nadchodzącym krążku znajdzie się 15 piosenek.

Premiera "Immortal" planowana jest na 21.listopada.