Nicky Byrne, Kian Egan, Mark Feehily i Shane, Filan czyli irlandzki zespół Westlife chcą sobie zrobić "przerwę, na którą ciężko zapracowali". W maju 2012 roku muzycy pożegnają się z publicznością podczas trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii. "Po wydaniu albumu z naszymi największymi przebojami oraz po zakończeniu pożegnalnej trasy koncertowej każdy z nas pójdzie w swoją stronę. Decyzję o rozstaniu podjęliśmy zgodnie i w przyjaźni. Po wielu latach spędzonych razem, chcemy odpocząć i zastanowić się nad karierami solowymi" - muzycy napisali w oświadczeniu.

Reklama

Panowie dodali, że przez lata zespół Westlife stał się rodziną. "Gdy rozpoczynaliśmy działalność w 1998 roku, nawet nie śniliśmy o tym, że przez kolejnych 14 lat będziemy dalej nagrywać i koncertować w tym samym składzie. To wielkie szczęście. Chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom za wsparcie, bo oni też stali się częścią naszej wielkiej rodziny" - można przeczytać w oświadczeniu.

Westlife to irlandzki boysband grający muzykę pop. Zespół ma na koncie 11 albumów studyjnych, do ich największych hitów należą: "Mandy", "You Raise Me Up", "Flying Without Wings" oraz "Hard To Say I'm Sorry".

Album z największymi przebojami Westlife ukaże się 21 listopada, singiel z płyty zatytułowany "Lighthouse" będzie dostępny do ściągnięcia w sieci już od 13 listopada.