Nosowska dała się poznać, jako solistka zespołu Hey, który wprowadził rewolucję na polskiej scenie muzycznej i oczarował rzeszę przyszłych fanów rockowo-grunge'owymi aranżacjami, chrypką wokalistki i interesującymi tekstami.

Reklama

Jednak to nie zaspokoiło ambicji wokalistki. Mimo olbrzymich sukcesów macierzystej kapeli, w 1996 roku wokalistka postanowiła pokazać się od innej strony, decydując się na solowy album - "Puk Puk". Fani byli zaskoczeni elektroniczną zawartością płyty, ale nowe wcielenie Nosowskiej zdecydowanie przypadło do gustu zarówno publiczności, jak i krytykom.

W kolejnych latach, nie lekceważąc działalności zespołu Hey, Nosowska wydała płyty: "Milena" (1998) i "Sushi" (2000). Po tej ostatniej nastała cisza - wokalista skupiła się na macierzystej kapeli i życiu prywatnym. Wróciła jednak w 2007 roku z niezwykłym albumem "UniSexBlues". Płyta natychmiast pokryła się złotem, a trasa UniSexBlues Show była pasmem szalonych koncertów w najlepszych polskich klubach.

Mimo sukcesu płyty i zdobycia wielu nagród, Nosowska nie spoczęła na laurach: w sierpniu 2011 pojawił się utwór "Nomada", będący zapowiedzią nowej płyty - "8", która ujrzała światło dzienne 23 września 2011.

W listopadzie, czytamy na oficjalnej stronie artystki, Nosowska zaśpiewa w Opolu, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Bydgoszczy, Białymstoku i w Łodzi.