"Queen Unseen" to unikalny zapis wydarzeń z lat, które Peter Hince, autor książki spędził z jednym najsłynniejszych zespołów rockowych. Towarzyszył im podczas tras koncertowych, w studio oraz w czasie kręcenia wideoklipów. To wnikliwie, odkrywcze oraz zabawne spojrzenie na to, jak naprawdę wyglądała praca z zespołem Queen, pokazujące zarówno jego wzloty jak i upadki.

Nie jest to chronologiczny zapis wydarzeń lub wnikliwa biografia zespołu, ale osobista historia i powrót do przeszłości. Autor pisze o tym, jak wyglądała młodość spędzona w podróży po świecie, żyjąc życiem rock'n'rollowca w każdym jego wymiarze. Peter Hince skupia się na wszystkich znaczących aspektach z życia członków Queen i opisuje je z perspektywy osoby, która była bardzo blisko grupy. Był w tamtym czasie szefem ekipy technicznej.

W książce czytelnik nie znajdzie szokujących faktów z prywatnego życia zespołu, ale jest w niej mnóstwo seksu, narkotyków oraz rock'n'rolla, które jak wiemy, były częścią tamtych czasów. To godna uwagi lektura dla wszystkich kochających historię rock'n'rolla z lat 70. i 80.

Dodatkiem do publikacji są rzadkie i unikatowe zdjęcia z archiwum Queen, które stały się elementem wystawy poświęconej zespołowi, "Queen: The Unseen Archive".

Peter Hince to Brytyjczyk, w latach 70. i 80., był członkiem i szefem ekipy technicznej zespołu Queen. Towarzyszył zespołowi podczas tras koncertowych oraz pracy w studio. Hince jest także fotografem i autorem wielu unikatowych zdjęć Freddiego Mercury oraz członków Queen. Obecnie zajmuje się pisaniem i pracuje jako fotograf. Jest również autorem wystawy "Queen, The Unseen Archive".