Brytyjska grupa Coldplay powstała w 1996 roku. Już pierwszy album z 2000 roku "Parachutes" przyniósł im sporą popularność w Wielkiej Brytanii oraz nominację do Mercury Music Prize. Od razu też grupa zaczęła zyskiwać fanów w Stanach Zjednoczonych – płyta pokryła się tam podwójną platyna a w 2002 roku artyści otrzymali za niego nagrodę Grammy.

Reklama

Potem było już tylko lepiej. Albumy "A Rush of Blood to the Head", "X&Y" oraz "Viva la Vida or Death and All His Friends" przez wiele tygodni okupowały najlepsze pozycje na listach przebojów i przyniosły kapeli szereg nagród. Ostatnie wydawnictwo "Mylo Xyloto" pojawiło się w sprzedaży w październiku 2011 roku.

Warszawski koncert będzie częścią trasy promującej najnowszą płytę zespołu "Mylo Xyloto". W ramach tej trasy Coldplay wystąpi na kilkunastu arenach w Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym na 7 stadionach w samej Wielkiej Brytanii.

Bilety będą dostępne od 10 stycznia.

Coldplay gościł w tym roku po raz pierwszy w Polsce na festiwalu Heineken Open'er. W przyszłym roku na Stadionie Narodowym oprócz Euro odbędzie się jeszcze dziesięć dużych imprez.