To już kolejna lista "najbogatszych" przygotowana przez "Forbes". Wcześniej magazyn ogłosił, że najbogatszymi kobietami w showbiznesie są Oprah Winfrey, J.K. Rowling, autorka książek o "Harrym Poterze" i Martha Steward, która prowadzi w telewizji programy poradnikowe. Na tej liści Madonna była dziesiąta.

Ale jak się okazuje wśród piosenkarek nie ma sobie równych i jest najbogatsza. Słoną sumkę zarobiła dzięki sprzedaży swoich płyt, współpracy z H&M, dla których przygotowała kolekcję mody i przekazaniu praw do transmisji koncertu na Wembley telewizji NBC.

Na jej konto wkrótce wpłynie kolejne 10 milionów, które otrzyma za wykorzystanie fragmentów swoich starych teledysków w reklamie kosmetyków do pielęgnacji włosów Sunsilk. Majątek rozmnoży również jej mąż, Guy Ritchie, który podpisał właśnie kontrakt z Nike na przygotowanie spotów reklamowych. Jest tylko jeden warunek, Guy musi namówić Madonnę, by w nich wystąpiła.

Na liści najbogatszych muzyków za Madonną uplasowały się 65-letnia Barbra Streisand, z 60 milionami dolarów na koncie zarobionymi dzięki sprzedaży płyty "Woman In Love", Celine Dion warta 45 miliony dolarów, które zapewnił jej m.in. show "A New Day" oraz Shakira i Beyoncé Knowles, które zarobiły ok. 38 i 27 milionów dolarów, m.in.: dzięki przebojowi "Beautiful Liar".