"Moi Drodzy, dzisiaj na Małym Rynku w Krakowie z Dudabusu została bez mojej zgody wyemitowana moja piosenka Miejcie nadzieję. Co za bezczelność?! A. Duda, kandydat na prezydenta, łamie moje osobiste prawa autorskie" - napisał w niedzielę Preisner.

Reklama

"Informuję, że nie popieram Pana kandydatury i nie życzę sobie wykorzystywania mojej twórczości do Pana promocji. Występuję na drogę prawną" - poinformował kompozytor.

Sobolewski: Sztab wyborczy prezydenta Dudy nie emitował utworu pana Preisnera

- Szanując twórczość pana Zbigniewa Preisnera informujemy, że sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy nie emitował w niedzielę w Krakowie piosenki "Miejcie nadzieję" - oświadczył w poniedziałek pełnomocnik sztabu Krzysztof Sobolewski.

Sobolewski odniósł się do sprawy w poniedziałek w rozmowie z PAP. - Sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy nie emitował tego utworu ani z Dudabusa, ani w trakcie konwencji - podkreślił.

- Natomiast emisja tego utworu, z naszych informacji, miała miejsce pod pomnikiem Adama Mickiewicza, gdzie odbywała się manifestacja innych środowisk - zwrócił uwagę Sobolewski.