Występ Claptona potrwa dwie godziny. Oczekiwanie na brytyjskiego wirtuoza gitary umili widzom zespół Dżem. Obraz, ze sceny mającej 27 metrów długości i 14 metrów wysokości, będzie prezentowany na dwóch olbrzymich ekranach. Artysta przyleci do Gdyni prywatnym samolotem z Lipska i zaraz po występie uda się do Berlina, gdzie zagra kolejny koncert.

Reklama

Podczas trwającej ponad 40 lat kariery Eric Clapton zdobył 18 nagród Grammy i trzykrotnie dostąpił zaszczytu przystąpienia do Rock and Roll Hall of Fame. Występował z Tiną Turner, Kate Bush, Joe Cockerem, Philem Collinsem. Jest nieślubnym dzieckiem kanadyjskiego żołnierza, o czym dowiedział się dopiero jako dorosły człowiek. Ojca nie poznał nigdy, a zmarły w 1985 roku Kanadyjczyk prawdopodobnie nie miał pojęcia o jego istnieniu.

Clapton należał do The Yardbirds, The BluesbreakersCream, Blind Faith oraz Derek and the Dominos - zespołów, które wniosły duży wkład w rozwój muzyki popularnej. Jego największe przeboje to "Laila", "Cocaine", "I Shot The Sheriff" Boba Marleya, "Knockin' on the Heavens Door" Boba Dylana i "Teras in Heaven", nagrany w hołdzie tragicznie zmarłemu synkowi. Eric Clapton występował w Polsce w 1979 roku, ale niewiele z tego pamięta, gdyż był wówczas uzależniony od narkotyków i alkoholu.