26-letnia Spears triumfowała w kategoriach: najlepszy teledysk żeński, najlepszy teledysk pop i teledysk roku - wszystko to za "Piece Of Me". Przebój pochodzi z ostatniej płyty wokalistki, "Blackout" z października ubiegłego roku. Poza Britney nagrody zgarnęli też niemieccy pop-idole z Tokio Hotel, Linkin Park, Chris Brown, Lil Wayne i Pussycat Dolls.

Hollywoodzką galę uświetniły występy Rihanny, która wystąpiła solo i z Chrisem Brownem, Christiny Aguilery i Leony Lewis. Największy etuzjazm publiczności wywołała Katy Perry, śpiewając przedpotopowy hit Madonny "Like A Virgin". Wodzirejem uroczystości był brytyjski komik Russel Brand. Nagrody wręczali: ulubienica dzieciaków i pedofili Miley Cyrus, eks-gitarzysta Guns'n'Roses - Slash, Jamie Foxx (zdobywca Oscara za rolę w filmie Ray, w którym wcielił się w słynnego muzyka Raya Charlesa), aktorka-skandalistka Lindsay Lohan, metalowcy z grupy Slipknot oraz hollywoodzka weteranka Demi Moore.

MTV nie dyktuje już światu muzycznych gustów, ale jej wyróżnienia wciąż są ważnym medialnym wydarzeniem. W ubiegłym roku Britney Spears była negatywną bohaterką gali. Wystąpiła w mało gustownym bikini, śpiewała z playbacku, a jej taniec pozostawiał wiele do życzenia. Świadkami tej porażki była - rekordowa w dziejach gali - siedmiomilionowa telewizyjna widownia.

Oto pełna lista laureatów MTV Video Music Awards 2008:

Najlepszy teledysk żeński: Britney Spears - Piece Of Me

Najlepszy teledysk męski: Chris Brown - With You

Najlepsza choreografia: Pussycat Dolls - When I Grow Up

Najlepszy teledysk rock: Linkin Park - Shadow of the Day

Najlepszy teledysk hip-hop: Lil Wayne - Lollipop

Debiut roku: Tokio Hotel - Ready, Set, Go!

Najlepszy teledysk pop: Britney Spears - Piece Of Me

Teledysk roku: Britney Spears - Piece Of Me