Wśród 20 kompozycji, zarejestrowanych na albumie, znajdują się także koncertowe wersje utworów z poprzedniej płyty Groniec - "Przypadki". Krążek został nagrany podczas występu piosenkarki w Szczecinie, który odbył się w lutym tego roku. Również w grodzie nad Odrą, tyle że w studiu koncertowym Polskiego Radia, 26 września odbędzie się oficjalna premiera wydawnictwa. "Takich emocji nie da żadne studyjne nagranie" - zapewniają wydawcy.

"Katarzyna Groniec – na żywo" jest piątą płytą w dorobku piosenkarki, która debiutowała w 1991 roku rolą Anki w bestsellerowym musicalu "Metro". Sześć lat później na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix, a jej najnowszym laurem jest dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego - za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

Groniec była gwiazdą wielu spektakli muzycznych ("Do grającej szafy grosik wrzuć", "Nie opuszczaj mnie", "Piotruś Pan", "Cohen", 3 razy Piaf"). Jej fonograficznym debiutem był album „Mężczyźni”, nagrany w 2000 roku. Producentem tej płyty był Grzegorz Ciechowski, który napisał też większość tekstów, skomponował muzykę i aranżacje. Komu nagrania nie wystarczą, może wybrać się na koncert. Katarzyna Groniec będzie jesienią bardzo aktywan scenicznie - wystąpi między innymi dwukrotnie na pażdziernikowym Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.