Bilety na pierwsze europejskie koncerty "U2 360º Tour" (Amsterdam, Mediolan, Gothenburg) sprzedały się lepiej niż dobrze: 312 tysięcy wejściówek zeszło w mgnieniu oka. Sprzedażowy sukces wymógł konieczność zorganizowania dodatkowych koncertów w Mediolanie i Amsterdamie.

Reklama

>>> Snow Patrol zagra w Chorzowie przed U2

W Polsce aż tak dobrze nie było. Z 80 tysięcy przygotowanych biletów wciąż dostępne są wejściówki na miejsca siedzące (za 450 i 825 złotych). Być może sprzedaż byłaby lepsza, gdyby system działał sprawniej. Niestety, zawiodła technika. Powtórzyły się problemy takie, jakie były podczas sprzedaży wejściówek na warszawski koncert Madonny.

>>> Bilety na Madonnę - bez problemów się nie obeszło

Choć sprzedaż na stronach livenation.pl, eventim.pl i ticketpro.pl ruszyła punktualnie po północy, dostanie się do strony z biletami graniczyło z cudem. "Poczekaj, w tej chwili serwery są zajęte" - głosił komunikat na Live Nation, zaś Ticket Pro apelował, by spróbować później.>>> Bono i spółka zagrają w Chorzowie


Ale nawet dostanie się na stronę nie gwarantowało sukcesu - w chwili finalizowania transakcji wyskakiwał złowieszczy komunikat "error". Zdarzało się również, że użytkownicy, którzy mieli już konta na Live Nation, otrzymywali informację, że wpisują złe hasło. Około 00:30 okazało się, że nie ma już najbardziej pożądanych biletów na płytę i tych najtańszych za 140 złotych. Później jednak przez jakiś czas... znów były dostępne.

"Nie mam pojęcia, kto wykupił sektory za 140, a przede wszystkim kiedy!!!" - denerwował się jeden z użytkowników Facebooka. "Zabrało mi to 1,5 godziny!!!! No, ale w końcu mam bilety" - cieszył się inny. Na forum poświęconym U2 fani zespołu uspokajali, by nie panikować, bo wejściówki będą sprzedawane również w Empiku.

>>> U2 w czerwcu rusza w tournee

"Weszłam na stronę już po północy, bo - zgodnie z obietnicami - bilety miały być dostępne minutę po dwunastej" - opowiada Joanna, fanka U2. "No i nic.Długie godziny czekania i wpatrywania się w ekran na komunikat <Poczekaj, w tej chwili serwery są zajęte. Ta strona zostanie odświeżona automatycznie, kiedy będziemy mogli przenieść Cię do procesu transakcyjnego>".

"Zamiast satysfakcji z bezproblemowo przebiegającej sprzedaży, tylko zdenerwowanie. Aż się koncertu odechciewa" - żali się. Jak się więc okazuje, by kupić bilety na koncert U2, trzeba było mieć przede wszystkim dużo szczęścia.

Co na temat wysokości sprzedaży i problemów, jakie mieli z zakupem wielbiciele Bono i Spółki, mówią sami organizatorzy? Zapytaliśmy u źródła. Anna Pietrzak, specjalistka ds. promocji z Live Nation, w krótkiej rozmowie powiedziała ogólnikowo, że przyczyną kłopotów było olbrzymie zainteresowanie i jednoczesne wejście na strony sklepów internetowych tysięcy chętnych. O przyczynach tego stanu rzeczy, który najspokojniejszego fana U2 mógł wyprowadzić z równowagi, niedomaganiu techniki, zapchanych serwerach, Pietrzak nie chciała rozmawiać.

Ile biletów sprzedano? Tego organizator nie chciał podać. Czyżby to oznaczało umiarkowane zainteresowanie wejściówkami na koncert w Chorzowie i znaczyło, że rekord szybkości sprzedaży biletów na polski koncert U2 nie padł?

p

U2 360º Tour - Polska, 6 sierpnia 2009

Reklama

Chorzów, Stadion Śląski, ul. Katowicka 10

Bilety (w zł): 140, 190, 450, 825, 1110, 1125

CZYTAJ: wszystko o biletach na koncert U2 w Chorzowie >>>

MAPKA: rozkład miejsc i sektorów na koncercie U2 w Chorzowie >>>

Sprzedaż: LiveNation.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl

Od piątku 20 marca od godziny 00:01

CZYTAJ: wszystko o tournee "U2 360º Tour" >>>

p

Sprawdź, czy znasz już wszystkie płyty U2 w sklepie LITERIA.pl >