Wystąpili u nas dwukrotnie: 12 sierpnia 1997 roku na warszawskim Służewcu (trasa POPmart) i 5 lipca 2005 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie (trasa Vertigo). Tegoroczny występ będący częścią trasy "360° Tour" promującej najnowszy album grupy "No Line On The Horizon", zapowiada się ogromnym, a pod względem wizualnym - nowatorskim widowiskiem. Centralnie ustawiona scena oraz cylindryczny telebim to dwie największe nowości i atrakcje.

p

Bilety, w najtańszej i droższych opcjach cenowych są jeszcze w sprzedaży (wyłącznie na miejsca siedzące). Bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 17.00. Irlandczyków będzie supportował zespół Snow Patrol.

Tanie bilety na U2 jeszcze w sprzedaży >>>

Do koncertu, który będzie oglądało kilkadziesiąt tysięcy ludzi, przygotowuje się 150-osobowa obsługa sprzątająca oraz śląska policja i organizatorzy transportu miejskiego. Zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa "S", która będzie kursować co 5 minut na trasie "Katowice Plac Wolności" - "Chorzów Stadion Śląski". Inne linie będą obsługiwane przez pojazdy o większej pojemności, autobusy będą się zatrzymywać na dodatkowym przystanku koło Stadionu Śląskiego.

Dojazd na koncert U2 - zobacz mapkę >>>

Do występu w specjalny sposób przygotowuje się też publiczność. Biało-czerwony happening - polska flaga ułożona przez publiczność w trakcie piosenki "New Year's Day" (białe trybuny, czerwona płyta stadionu) - to prezent od fanów dla zespołu. U2 zamierza ten wzruszający moment sfilmować, a relację wrzucić do sieci.

Chorzowski koncert będzie siedemnastym zagranym na rozpoczętej 30 czerwca w Barcelonie 360° Tour. Przed występem w Polsce Irlandczycy w poniedziałek 3 sierpnia koncertowali w niemieckim Gelsenkirchen, natomiast po Chorzowie 9 i 10 sierpnia są w Zagrzebiu. Ostatni europejski występ zespół zaplanował 22 sierpnia w brytyjskim Cardiff. We wrześniu ruszy promować swoją ostatnią płytę "New Line On the Horizon" za Ocean.

Tak będzie w Chorzowie - zobacz U2 na żywo >>>