Rękawiczka jest wyjątkowa z kilku powodów. Nie tylko towarzyszyła Królowi Popu podczas pierwszego publicznego wykonania moonwalka, ale w przeciwieństwie, do innych rękawic, które Michael nosił z upodobaniem, ta jako jedyna jest "leworęczna". Na sprzedaż wystawił ją niejaki Walter Orange, który miał dostać legendarną część garderoby od Jacksona w prezencie.

Ten niecodzienny gadżet będzie można nabyć 21 listopada w nowojorskim Hard Rock Cafe. Niestety, trzeba będzie przygotować się na wydatek rzędu kilkudziesięciu tys. dolarów.

Ale to nie koniec. Wkrótce na uakcję zostaną wystawione inne kultowe przedmiony związane z Królem Popu. Wśród nich znajdą się: kurtka, w której występował gwiazdor podczas Bad Tour, kapelusz fedora, w którym zaprezentował się na MTV Music Awards costum zombi znany z "Thrillera" i rysunki autorstwa samego Jacksona.

Data aukcji nie została jeszcze wyznaczona, wiadomo jednak, że dochód zostanie przeznaczony na jedną z instytucji charytatywnych, które wspierał Michael Jackson.

p