Electra Mustaine

O tym, że jego córka już niedługo przestanie być dzieckiem, przekonał się ostatnio lider Megadeth Dave Mustaine. 11-letnia Electra zaczęła już karierę aktorską, a ostanio miała objawić wyjątkowy talent wokaliny. Tatuś wybrał się niedawno na recital zorganizowany przez nauczyciela małej Musteinówny i... oniemiał z zachwytu. – Kiedy Electra śpiewała, przeszły mnie ciarki, jakby ktoś wylał mi na plecy lodowatą wodę! Pomyślałem, "Boże! Ona potrafi śpiewać! Jak słowik!" – opowiadał muzyk. Co wyrośnie z małej Electry, czas pokaże. Jedno jest pewne – jeśli córka legendarnego muzyka rzeczywiście ma słowiczy głos, z pewnością nie wdała się w ojca...

>>>Czy córka odziedziczyła anielski głos po Mustainie? Sparwdźcie!

Liv Tyler

Kto by się spodziewał, że – jak na rock'n'rollowca przystało – wyjątkowo nieurodziwy Steven Tyler doczeka się córki wymienianej w rankingach najpiękniejszych ludzi świata. Na szczęście Liv odziedziczyła urodę po swojej matce – modelce Bebe Buell. Także w karierze zawodowej wolała pójść w ślady matki. Młoda Tylerówna zaczynała jako modelka, potem dzięki roli w "Ukrytych pragnieniach" Bernardo Bertolucciego zasłynęła jako aktorka. Śpiewania nie próbowała nigdy. I zdecydowanie woli stylowe kreacje od obszarpanych spodni rockowego tatusia.

>>>Na ile Liv Tyler przypomina ojca, można się przekonać w teledysku "Crazy"

Jade, Elizabeth i Georgia Jagger

Urodziwych córek doczekał się także lider The Rolling Stones. Każda z trzech piękności spróbowała sił w show-biznesie. Żadna nie podjęła się kariery wokalnej. 37-letniej Jade dopiero niedawno zamarzył się romans z muzyką. Porzuciwszy projektowanie biżuterii, postanowiła zająć się dj-owaniem. Młodsza Elizabeth robi karierę na wybiegach, a niedawno w jej ślady poszła 17-letnia Georgia. Czyżby talent Micka nie znalazł godnej następczyni?

Stella McCartney

Skrzyknąć się z trójką przyjaciół, by spiewać młodzieńcze piosenki w stylu "Love Me Do"? To nie dla Stelli. Córka ex-Beatlesa zamiast sceny wybrała projektowanie ubrań. Stroje Stelli McCartney nosiły Naomi Campbell, Kate Moss, Gwyneth Paltrow i Madonna. Niestety, nawet w kwestii mody Stella nigdy nie przebije ojca. Chćby najwymyślniej zaprojektowany strój nie wywoła takiego szaleństwa, jakie kiedyś opanował świat na punkcie fryzury "na Beatlesa".

Kelly Osbourne

Na pierwszy rzut oka do taty podobna jak dwie krople wody. Kelly nie nadaje się na wybiegi i okładki modowych pism. Za to bez trudu odnajduje się w roli rock'n'rollowej buntowniczki, bądź co bądź o jej narkotykowych szaleństwach w mediach słychać nie od dziś. Wierna kopia tatusia? Niezupełnie. Bo przy dawnych scenicznych ekscesach Ozzy'ego Osbourne'a występy Kelly są jak popisy pensjonarki na szkolej akademii. Ba, Osbourne'ówna jest nawet grzeczniejsza od Madonny. Udowodniła to nagrywając przebój "Papa, Don't Preach".

>>>Tak Kelly spiewa "Tato, nie praw kazań"