"Zdecydowaliśmy, że zrobimy sobie, na razie przynajmniej w teorii, roczną przerwę. Musimy trochę pożyć, a niektóre rzeczy pozmieniać" - wyznał stacji MTV lider formacji, Tunde Adebimpe.

Trudno się dziwić tej decyzji, skoro od czasów wydania w wrześniu 2008 roku czwartego studyjnego krążka "Dear Science" jej autorzy niemal bez przerwy są w trasie koncertowej. Ostatni koncert przed zasłużonym urlopem, grupa dała w San Francisco na festiwalu Outside Lands Festival (28-30 sierpnia).

Nie oznacza to jednak, że przez ten czas czlonkowie zespołu będą trwać w absolutnej bezczynności. Multiinstrumentalista i producent Dave Sitek będzie miał wreszcie czas na dokończenie albumu formacji Pink Noise, natomiast gitarzysta TVOTR, Kyp Malone jak wcześniej zapowiadał, 22 września wyda solowy krążek "Rain Machine".

p

TVONTR powstało w 2001 roku w Brooklynie. Do tej pory zespół wydał cztery pełne albumy: "OK Calculator" (2002), "Desperate Youth, Blood Thirsty Babes" (2004), "Return to Cookie Mountain" (2006) i ostatni "Dear Science" (2008).