"Zbyt wiele gwiazd nie było w stanie zmienić swoich grafików tak, by wystąpić na koncercie w Wiedniu. Być może nie wystarczająco wzięliśmy pod uwagę tę kwestię" – powiedział reprezentujący organizatorów Georg Kindel.

Reklama

Koncert początkowo zaplanowano na 26 września na terenie wiedeńskiego pałacu Schoenbrunn, ale z udziału w imprezie zaczęło się wycofywać coraz więcej artystów. Już dawno zdementowano plotki o tym, że w Wiedniu wystąpią Madonna i Whitney Houston. Niedawno ogłoszono, że na koncercie w hołdzie Jacksonowi pojawią się Mary J. Blige, Chris Brown i Natalie Cole. Jak się jednak okazało, lista gwiazd uszczupliła także o wyżej wspomnianych.

>>>Madonna i Whitney nie zaśpiewają dla Jacko

Blidge ma w tym czasie zaplanowany koncert we Włoszech, przedstawiciele Chrisa Browna twierdzą, że wokalista w ogóle nie miał pojawić się w Wiedniu, a Natalie Cole zamiast występować pod pałacem Schoenbrunn, woli spotkać się z Dalajlamą w Memphis. Nie pozostało nic innego, jak przełożyć show.

>>>Chris Brown zaśpiewa dla Jacksona

Jak ogłoszono, koncert poświęcony pamięci Michaela Jacksona odbędzie się w czerwcu 2010 roku na londyńskim stadionie Wembley. Bilety zakupione na tegoroczną imprezę mają zachować ważność.

"Teraz zamiast ośmiu tygodni, mamy osiem miesięcy na przygotowanie tego wielkiego show. Pomimo krótkiego czasu, zdążylibyśmy zorganizować wyjątkowy koncert zgodnie z wysokimi standardami na miarę Michaela. Ale wielu artystów zwyczajnie nie mogło zmienić swoich planów, by pojawić się w Wiedniu" – powiedział brat Michaela Jacksona –Jermaine.