Organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności All About Freedom to jedyny w Polsce festiwal idei wolności. Tegoroczne spotkania z filmem, muzyką, teatrem odbywać się będą pod hasłem(R)EWOLUCJE WOLNOŚCI.

Reklama

Interesująco zapowiada się muzyczna część imprezy. Polskę reprezentować będzie raper L.U.C., który wraz ze Zbigniewem Namysłowskim i Leszkiem Możdżerem wystąpi w koncercie"39/89 Zrozumieć Polskę" 11 listopada w gdańskim kinie Neptun (bilety: 20/45 zł, www.eventim.pl). Ten niezwykły projekt muzyczny to podróż przez pięćdziesięcioletnią walkę z totalitaryzmem i wstęp do pełnometrażowego filmu muzyczno-dokumentalnego.

Drugi koncert w ramach festiwalu odbędzie się 20 listopada na terenie Stoczni Gdańskiej (bilety w przedsprzedaży 45 zł, www.eventim.pl). Wystąpią wówczas polski zespół alternatywnyBiFF, wschodząca gwiazda szwedzkiej sceny alternatywnej duet Wildbirds & Peacedrums oraz jedno z najgorętszych nazwisk brytyjskiego hip-hopu, uhonorowana za debiutancki krążek "Speech Therapy" nagrodą Mercury Prize Speech Debelle. Dla tej ostatniej będzie to drugi występ w Polsce. Po raz pierwszy gościła u nas w sierpniu na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń towarzyszących imprezie znajdziecie TUTAJ.