Znany ze swej żywiołowości i skłonności do eksperymentowania raper, producent muzyczny i zdobywca Paszportu "Polityki", tym razem pokaże fanom nieznane dotąd oblicze. Sceniczne szaleństwa L.U.C.-a poskromi múm - ich bajkowa elektronika zainspirowała go do odmiennych poszukiwań, jak sam powiedział: "szumo-kliko-ambientowych".

Reklama

Przypomnijmy, że specjalnie na potrzeby tegorocznej, nordyckiej edycji festiwalu przygotowano projekt múm & friends. W jego ramach zespół wystąpi z towarzyszeniem orkiestry Sinfonietta Cracovia i Chóru Polskiego Radia oraz zaproszonych przyjaciół - artystów islandzkich takich, jak Amiina, Ólöf Arnalds, Sindri Már Sigfússon (Seabear & Sin Fan Bous), Örn Elías Gunmundsson (Mugison), Benedikt Hermann Hermannson (Benni Hemm Hemm), Högni Egilsson (Hjaltalín), Ben Frost, Jóhann Jóhannsson. Będzie to ostatni koncert grupy przed zaplanowaną na dłuższy czas przerwą w popisach na żywo.

Początek koncertu w Krakowie, w hali ocynowni elektrolitycznej ArcelorMittal Poland już w najbliższą niedzielę, 12 września, o godzinie 20.00.

W maju 2010 ukazało się najnowsze wydawnictwo sygnowane Planet L.U.C., "Energocyrkulacje".