Twórczość Dillinger Escape Plan określana bywa mianem mathcore’a, który jest podgatunkiem metalcore’a, jednak jakby nie nazywać tej muzyki, jedno jest pewne – to obecnie jedna z najciekawszych młodych formacji metalowej sceny muzycznej, która zasłynęła z jeszcze jednego powodu – genialnych, niezwykle intensywnych koncertów, podczas których fani mogą spodziewać się takich efektów specjalnych jak np. fajerwerki czy połykanie ognia.

W marcu tego roku swoją premierę ma najnowsze dzieło Amerykanów - "Option Paralysis", który już uznany został za najlepszy, a także najbardziej przystępny  krążek w dyskografii grupy.  Za produkcję albumu ponownie odpowiedzialny był Steve Evetts (The Cure, Sepultura). Album wpisuje się w tradycję DEP zawierając w sobie znaki charakterystyczne twórczości grupy - prawdziwie wściekłe przerywniki, asymetryczne rytmiczne struktury, oprawione niewymuszonymi, naturalnymi chwytliwymi melodiami. Do tego głęboki emocjonalny wokal Grega Puciato plus fantastyczna praca gitarzysty Bena Weinmana.

Grupa zagości w Polsce w ramach trasy promującej „Option Paralysis”, w składzie: Greg Puciato, Ben Weinman, Jeff Tuttle, Liam Wilson oraz Billy Rymer.

Koncert odbędzie się w klubie Progresja 9 października o godzinie 20.00.