"Marinera Party" to już trzecia impreza, organizowana przez Fuerza Perú, pierwsze kulturowe stowarzyszenie peruwiańskie w Polsce. I okazja, by przenieść się do dalekiego Peru na Wybrzeże Pacyfiku.

Ideę "Marinera Party" zainspirowało święto „Fiesta del Perol”, obchodzone rokrocznie w peruwiańskim mieście Trujillo. Z tej okazji wszyscy uczestnicy, ubrani na biało, podziwiają występy zwycięzców Narodowego Konkursu Tańca Marinera, a także przemarsz jeźdźców (Chalanes) na peruwiańskich koniach (Caballo del Paso). Marinera jest najbardziej dostojnym i romantycznym tańcem peruwiańskim, który symbolizuje taniec godowy koni Paso.

"Marinera Party" po warszawsku daje szansę, by poczuć atmosferę „Fiesta del Perol”, lecz też obejrzeć występ profesjonalnych peruwiańskich tancerzy Marinery, skosztować koktajlu Pisco Sour, poznać smak tradycyjnych peruwiańskich przekąsek i... bawić się do późnych godzin nocnych.


Wszystko to w eleganckich wnętrzach nowo otwartego klubu Bratnia Szatnia (Teatr Studio), gdzie goście przez tę jedna niepowtarzalna noc poczują się jak na wybrzeżu Peru.

Obowiązuje strój biały i elegancki, a na tak ubranych gości czekają kupony na bezpłatne drinki.

Fuerza Perú jest stowarzyszeniem o charakterze kulturowym założonym przez Peruwiańczyków mieszkających w Warszawie oraz ich przyjaciół. Wszystkim przyświeca idea promocji i ukazania światu prawdziwego obrazu Peru i jego mieszkańców.

Marinera Party | Klub Bratnia Szatnia (Teatr Studio) | PKiN, Plac Defilad 1 |4 grudnia | godz. 20.30