Kanadyjski gitarzysta i wokalista z charakterystyczną chrypką w głosie, autor wielu przebojów, już wcześniej dwukrotnie koncertował w Polsce – w 1996 i 2000 r.

Reklama

"Od koncertu w Sopocie minęło naprawdę sporo czasu. Bryan ucieszył się, że znowu będzie mógł zaśpiewać przed swoimi polskimi fanami" – powiedział Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która obok Programu Trzeciego Polskiego Radia i przy wsparciu władz Rybnika będzie organizatorem czerwcowego koncertu.

Sprzedaż biletów na koncert Adamsa rozpocznie się już w najbliższą środę. Kanadyjski piosenkarz zaśpiewa na zmodernizowanym w 2003 roku Stadionie Miejskim. Organizatorzy spodziewają się, że na żywo obejrzy go ponad 20 tys. fanów. W promocję koncertu mają się zaangażować się sztandarowe postaci radiowej Trójki.Bryan Adams urodził się w 1959 w Kingston, w prowincji Ontario. Mając 16 lat dołączył do grupy Sweeney Todd, zastępując w niej poprzedniego wokalistę. W 1977 r. odszedł z zespołu, rozpoczynając solową karierę. Debiutancki album, zatytułowany "Bryan Adams" ukazał się w 1980 r. Dotychczas wydał kilkanaście albumów, które zostały sprzedane w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy.

Adams jest nie tylko gitarzystą i wokalistą, ale również kompozytorem, autorem tekstów i producentem nagrań, a także fotografem. Jak piszą członkowie fanklubu artysty (www.bryanadams.pl), muzyka była wielką pasją Adamsa już od dzieciństwa. Gdy miał 10 lat, dostał swoją pierwszą gitarę, 4 lata później zaczął grać na gitarze elektrycznej.

Pierwszy znaczący sukces Kanadyjczyk odniósł w 1983 r. płytą "Cuts like a knife". W latach 90. zajął się pisaniem piosenek do filmów, za niektóre zdobywał nominacje do Oscara. W filmie "Robin Hood - Książę Złodziei" z 1991 r. wykorzystano jeden z jego największych hitów - "(Everything I do) I do it for you". Do "Trzech Muszkieterów" razem ze Stingiem i Rodem Stewartem Adams nagrał przebój "All for love". Z kolei na potrzeby obrazu "Don Juan de Marco" Adams i jeden z najwybitniejszych współczesnych gitarzystów, Paco de Lucia, nagrali "Have you ever really loved a woman?".

Adams współpracował także z m.in. z Barbrą Streisand, z którą nagrał "I finally find someone", Tiną Turner i Melanie C. W roku 1997 Adams wydał album "MTV Unplugged". Oprócz starych hitów: "Summer of '69", "Cuts like a knife", można na nim posłuchać m.in. nowej wersji "I think about you".

Adams dotychczas dwukrotnie koncertował w Polsce. W lipcu 1996 r. wystąpił w katowickim Spodku, a w 2000 r. - na festiwalu w Sopocie, gdzie jego koncert wywołał olbrzymi entuzjazm publiczności.