Amerykański Overkill w niedzielę wystąpi w warszawskiej Stodole. W Polsce byli po raz pierwszy jeszcze za czasów kartek na mięso i mody na buty relaksy. Jak wspominał w jednym z wywiadów wokalista grupy Bobby "Blitz" Ellsworth, dostał wtedy od milicji pałką w jednym z przygranicznych barów. Czasy się zmieniły, ale Bob i spółka nie przestali grać thrashu. W Warszawie Overkill zagrają materiał z zeszłorocznej, piętnastej płyty "Ironbound". Na pewno nie za-braknie też numerów z ich najbardziej przebojowych albumów "Under The Influence" i "The Years Of Decay" z końca lat 80. Przed nimi wystąpią amerykański thrashowy Heathen oraz niemiecka grupa Destruction.

Reklama

Wojtek Mazolewski Quintet w niedzielę w warszawskim klubie Powiększenie – tego wydarzenia nie powinni w tym tygodniu przegapić miłośnicy jazzu. Zagrają utwory ze "Smells Like Tape Spirit", płyty, którą Mazol i spółka nagrali tak jak jazzmani w latach 50. – w pełni analogowo. Lider Pink Freud po wielu latach przerwy powrócił na niej do gry na kontrabasie, ze znakomitym skutkiem.

7 marca minęło sto lat od urodzin wybitnego publicysty Stefana Kisielewskiego. W niedzielę w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego będzie można poznać jego mniej znaną działalność – jako kompozytora. Julia Samojło zagra na fortepianie, a towarzyszyć jej będzie Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jacka Kaspszyka. Wykonają m.in. suitę baletową "Wesołe miasteczko" oraz "Cosmos I" na orkiestrę symfoniczną autorstwa Kisiela. Będzie można usłyszeć również kompozycje jego wieloletniej przyjaciółki, wybitnej kompozytorki Grażyny Bacewicz oraz jednego z uczniów Kisielewskiego Adama Walacińskiego.