Ponad pięć milionów sprzedanych albumów, wyjątkowa, obdarzona niezwykłym głosem wokalistka Skin, siedem singli na szczytach list przebojów – to tylko krótkie podsumowanie jednego z najpopularniejszych brytyjskich rockowych zespołów lat 90. Na koncie mają przeboje "Weak", "Hedonizm" czy "Selling Jesus". Na warszawskim stadionie Legii kapela zaprezentuje jednak nie tylko największe hity, ale również materiał z ostatniego albumu "Wonderlustre".

Reklama

Dowodzone przez Mike'a Skinnera The Streets odwiedzi Orange Warsaw Festival 2011 w ramach pożegnalnej trasy. Ostatnie dzieło wydane pod tym szyldem to "Computers and Blues" z lutego tego roku. Panowie z grupy wielokrotnie podkreślali, że niezwykle cenią polską publiczność i chętnie wracają na koncerty do naszego kraju.

Plan B to zdobywca list przebojów i twórca pięknych soulowych melodii z hiphopowym zadziorem. Choć jego zeszłoroczny album "The Defamation of Strickland Banks" to dla wielu pierwszy kontakt z tym muzykiem, Ben Drew ma na koncie także debiutancką płytę – "Who Needs Actions When You Got Words" z 2006 roku. Przyznaje otwarcie, że przechodził różne fascynacje muzyczne, miał jednak jedną wielką miłość – klasyczne dźwięki rodem z wytwórni Motown.

Kolejne nazwiska tegorocznych wykonawców zostaną ogłoszone wkrótce. Podczas ubiegłorocznej edycji Orange Warsaw Festival wystąpili m.in. Hole, White Lies, Nelly Furtado i Edyta Bartosiewicz.