Public Image Ltd – formacja dowodzona przez Johnny'ego Lydona, znanego przede wszystkim z The Sex Pistols. Założona w 1978 roku kapela z jednej strony czerpała pełnymi garściami z dorobku punkowej rewolty, z drugiej była już zwiastunem nowej muzycznej ery. Wydany w 1979 roku "Metal Box", drugi album PiL, nie bez powodu uważany jest za jedną z najważniejszych płyt w historii rocka. Milczący przez niemal dwie dekady PiL powrócił na scenę w 2009 roku.

Reklama

Junip to zespół, który współtworzy José González. Band Junip istniał na długo przed jego solową karierą, niemniej, na napięć lat zawiesił działalność. Grupa reaktywowała się w ubiegłym roku, wydając debiutancki album "Fields".

Dry The River dopiero w czerwcu wchodzi do studia, by nagrać debiutancki longplay, ale już teraz szepcze się w całej Europie, że możemy mieć do czynienia z sensacją na miarę The xx, choć brzmi to raczej jak wspólne jam session Fleet Foxes i Godspeed You! Black Emperor.

The Car Is On Fire są jedną z najważniejszych polskich grup, które zadebiutowały w tym stuleciu. Ich pierwszy album, wydany w 2005 roku "The Car Is on Fire" sugerował, że mamy do czynienia z rodzimą – ale na światowym poziomie – odpowiedzią na anglosaską nową rockową rewolucję, ale później The Car Is On Fire robili wszystko, by umknąć oczywistym porównaniom i szufladkom.

Kapela Ze Wsi Warszawa to dziś jedna z najbardziej znanych na świecie polskich grup i bez wątpienia jedna z najbardziej oryginalnych na naszej scenie. Z jednej strony zakorzeniona w rodzimym folku, z drugiej otwarta na wpływy muzyki (całego) świata, a z trzeciej - na rozmaite brzmieniowe i stylistyczne nowinki, od rocka, przez elektronikę po hip-hop.

Wcześniej koncerty w Katowicach zapowiedzieli m.in. Gang Of Four, Meshuggah, Mogwai, Deerhoof, Warpaint, The Jon Spencer Blues Explosion, Low czy Xiu Xiu. Ponadto, 4 sierpnia w Górnośląskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Current 93 inaugurujący OFF Festival Katowice.