Ta amerykańska kapela obecna jest na scenie od 1992 roku i doskonale znana jest wszystkim wielbicielom filmów Roberta Rodrigueza. Grupa stworzyła muzykę na potrzeby filmów "Desperado" czy "Od zmierzchu do świtu", gdzie również pojawiła się w roli muzyków – wampirów. Także podczas jednej z tras koncertowych, zespołowi jako trzeci gitarzysta towarzyszył sam Robert Rodriguez.

Debiutancki album zespołu "Tarantism" pojawił się w 1997 roku, a już 2 lata później premierę miał kolejny krążek "Hungry Sally & Other Killer Lullabies", na którym zespół przy wykorzystaniu bardziej lub mniej typowych instrumentów dla muzyki rockowej (skrzypce czy mandolina) stworzył zupełnie nową i pasjonującą jakość w muzyce. Następne krążki grupy "Little Bitch" i "Andalucia" ukazały się kolejno w 2000 i 2002 roku. Najnowszy, piąty w dorobku grupy krążek, "Back Into The Darkness" trafił do sprzedaży w kwietniu 2008 roku (na polskim rynku ukazał się na początku 2009 roku). Płyta zebrała doskonałe recenzje, a sam zespół spędził niemalże pół roku w trasie koncertowej promującej album, podróżując po Europie i Stanach Zjednoczonych.

Oto szczegółowy harmonogram występów: 26 września - Poznań, Blue Note, (informacje o biletach na www.ranus.pl), 27 września 2011 - Warszawa, Proxima (bilety 90 złotych w przedsprzedaży, 100 złotych w dniu koncertu), 28 września 2011 - Katowice, Kino Rialto (bilety stojące: 80 złotych w przedsprzedaży, 90 złotych w dniu koncertu, bilety siedzące 90 złotych w przedsprzedaży 100 złotych w dniu koncertu).