Dla jednej z największych gwiazd popkultury, ikony muzycznej i patronki obyczajowej rewolucji sprzed trzech dekad warto przemierzyć wiele kilometrów. To nic, że w metryce ma już 63 lata. Grace Jones się nie starzeje. Sama w sobie jest zjawiskiem. W2008 roku, po 19 latach milczenia powróciła znakomitym krążkiem "The Hurricane" – tego koncertu po prostu nie można ominąć. Grace Jones – kwintesencja ARTPOP-u – wystąpi w miejsce Amy Winehouse.

Reklama

Urodzona na Jamajce niezwykłej urody wokalistka, modelka i aktorka jest aktywna artystycznie od lat 70-tych, nadal zadziwiając swoim wizerunkiem kolejne pokolenia odbiorców jej sztuki. Okładki jej płyt niejednokrotnie były doceniana za kunszt wykonania artystycznego, a o niej samej mówi się, że była muzą Andy'ego Warhola. Charakterystyczny androgyniczny styl Grace Jones i jej piosenki rozsławiły ją na całym świecie. W 2008 roku ukazał się jej ostatni album "Hurricane" nagrany po 19 latach przerwy. Grace nie miała jednak problemów z powrotem na scenę i znów urzeka. Właśnie trafia się niepowtarzalna okazja, żeby usłyszeć i zobaczyć ją na żywo.

Oprócz Grace Jones podczas ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011 zobaczymy także indie-rockową sławę Razorlight, najgorętszy muzyczny debiut ubiegłego roku I Blame Coco, uwielbianą przez polską publiczność belgijską grupę Hooverphonic oraz znakomitych polskich wykonawców m. in. Anię Dąbrowską i Brodkę.